Go to ...
RSS Feed

Monday, September 28, 2020

Latest DVCA results


BARCLAY SHIELD
Results. Round 11. Saturdays, February 23 and March 2. Riverside 5/97 S Gibbs 34 X Youngman 29 v Epping 88 CM Salm 4/8 TJ Knox 4/24. Diamond Creek 3/48 SS Taggar 2/8 v Bundoora 78 L Campitelli 4/16 M Keenan 2/14 R Tolley 2/20. Plenty 116 R Wise 3/39 G Rigg 2/16 DK O’Leary 2/19 JN Swainger 2/23 v Macleod. North Eltham Wanderers 165 T Beers 35 TL Baker 32 L Burgoyne 5/25 LA Costa 3/55 v Lower Eltham 0/2. Rosanna 206 S Sheehan 98 N Carlton 47 N Weerakkody 8/52 R Shaman 2/32 v Montmorency 0/8.

MONEY SHIELD
Results. Round 11. Saturdays, February 23 and March 2. Lower Plenty 0/18 v Greensborough 176 JD Perichon 30 T Vilchez 25 J Henkel 3/33 S Neary 2/31 J Kulikowski 2/51. Eltham 9/332(cc) L Mash 192 M Chrimes 49 G Turner 28 A Lamont 25 v Mill Park. Lalor Stars v Bundoora United 8/235(cc) N Rukshitha 79 A Hamilton 48* T Sanjeewa 40 N Curtin 25 P Higgins 5/68 J Steele 2/37. Mernda v Heidelberg 319 L Turner 68 P Cashen 66 M Favrin 49 J Whitcher 31 H Frazer 28 A Greenough 4/95 D Earp 2/57. Old Paradians 9/258(cc) UJ Ranasinghe 91 DP Wegener 49 SA Barker 30 JA Hannan 5/61 NP Murray 2/48 v Banyule.

MASH SHIELD
Results. Round 13. Saturdays, February 23 and March 2. Research Eltham Collegians 7/271(cc) J Turner 91 W Purvis 77* P Zumbo 44 KS Heckmann 5/80 v South Morang. Thomastown United 56 R Ford 7/21 R Hobbs 2/10 def by Panton Hill 7/84 L McInnes 31* J Sandford 3/12 S Mitreski 3/21. Whittlesea v Hurstbridge 8/311(cc) K Edussooriya 217 N Blackwood 43 BA Avola 5/76. Laurimar 6/472(cc) L Richardson 180 RJ Boddy 160* J Zerella 54 J Carruthers 26 L Fellows 2/46 SS Kethbevilage 2/51 v Thomastown.

B-GRADE
Results. Round 13. Saturdays, February 23 and March 2. Montmorency 9/170(cc) J Harrison 30* B Woodhouse 29 S Dunbar 3/13 BJ Ellis 2/33 J Wolczko 2/35 A Khanna 2/51 v Rosanna. Epping v Riverside 5/240(cc) BT Money 69 M Doyle 56 G Smyth 42 M Brooker 40. Bundoora 147 LR Smart 53 V Siwas 30 A McCormick 5/51 DH Bedurke 2/29 v Diamond Creek 1/37. Macleod 221 J Chiminello 50 T Crowley 31 M Bosso 29 J White 28 L Taylor 4/34 J Marshall 3/33 v Mernda 1/2.

C-GRADE
Results. Round 13. Saturdays, February 23 and March 2. Bundoora United v Lalor Stars 8/248(cc) C MacDonald 59 A Jordanidis 48* NA Horman 37 M Ceravolo 28 S Peat 2/30. Mill Park 1/1 v Eltham 300 K Sheehan 76 S Sceney 63 B O’Loughlin 32 R White 27 S Oakley 25 J Raddino 3/50 M Zivanovic 2/22 V Sheth 2/30 C Fernandes 2/50. North Eltham Wanderers 0/8 v Old Paradians 260 BP Campbell 58* MP Cocks 35 NM McGinty 34 BJ Sergi 34 C Lyall 3/45 AR Mann 2/20 C Mackay 2/69. Heidelberg 251 L Biggs 76 J Smith 60 D Gattuso 35* S Klepp 4/42 J King 3/27 v Plenty 1/4.

D-GRADE
n Results. Round 13. Saturdays, February 23 and March 2. Lower Eltham v Lower Plenty 9/229(cc) AC Horner 65* LM Sirianni 63 G Arnott 31 T Smith 30 M Parremore 2/23 K Richards 2/48 J Mitchell 2/55. Hurstbridge 96 H Dhillon 4/14 R Russell 3/18 B Lewis 2/18 v Riverside 4/84 A Merrifield 29* H Ellks 25. Greensborough 2/209(dec) D Patullo 107* C Voce 76 v North Eltham Wanderers 61. Banyule 9/268(cc) A Samad 65 JN Wilson 40 SR Place 40 TD Elmer 40* v Research Eltham Collegians.

E-GRADE
Results. Round 13. Saturdays, February 23 and March 2. Riverside 123 M Newell 26 A Nolan 26 T Goodman 4/34 S O’Brien 3/9 C Snelson 2/4 v Montmorency 3/55 A Nolan 2/12. Mernda v Banyule 6/359(cc) WG Barnes 78 DL Rodda 55 SJ Veal 55* JD Bowler 54 SM Pinner 49. Panton Hill 9/279(cc) P Moore 3/54 P Perera 2/21 v Thomastown United. Thomastown 0/14 v Laurimar 145 H Foster 38 MJ Howes 3/6 J Poonia 3/25 S Bhatnager 2/17.

F1-GRADE
Results. Round 12. Saturdays, February 23 and March 2. Diamond Creek 6/315(cc) M MacDonald 96 A Putto 65* J Boland 56 JD Tassone 49 v Heidelberg. South Morang v Old Paradians 200 DS Leslie 59 JR Piscitelli 40 N James 39 MA Robinson 2/66. Bundoora 1/117 D Brennan 58 R Caracella 50* v Rosanna 101 C York 37 V Sindhu 4/28 A Tak 3/28 D Brennan 2/5. Macleod 8/193(cc) D Bosso 76 JH Curtin 39* J McEntee 2/22 HT Sparks 2/22 G O’Neill 2/42 v Eltham.

F2-GRADE
Results. Round 12. Saturdays, February 23 and March 2. Lower Plenty v Riverside 100 S Merrifield 27 L Caldera 2/9. Lalor Stars 3/119(dec) L Miranda 57 v North Eltham Wanderers 74 V Greenhill 25* R Scott 6/17 JA Griffin 2/14 and 1/35 J Collins 25. Lower Eltham 154 A Andrews 44 S Hone 43* E Pendlebury 31 v Whittlesea 0/0. Rosanna 77 A Sacco 4/12 JD MacDonald 3/23 v Mill Park 0/33.

F3-GRADE
Results. Round 12. Saturdays, February 23 and March 2. Bundoora United 2/5 R Pearce 2/5 v Diamond Creek 253 S Farrar 132 DJ Kingsley 44 A Jarram 30 C Webb 4/52 S Culhane 2/20 B Sharkey 2/33 I Jinadasa 2/58. Old Paradians v Plenty 6/275(cc) C Alexopoulos 70 E Weir 57 ZT Johns 42 J Tilley 31 JR Di Giuseppe 5/123. Thomastown United v Epping
8/295(cc) N Tsimiklis 4/52 L Juricic 3/14. Thomastown East Reserve (Oval #2 South). Banyule def Mernda.

G1-GRADE
Results. Round 12. Saturdays, February 23 and March 2. Montmorency 9/193(cc) R Siede 55* DA Barnett 40 S Norton 26 S Hayse 3/63 K Lawry 2/25 A Volpe 2/44 v Lalor Stars. South Morang 101 V Sharma 26 A Hussen 5/21 N Kovac 3/23 v Macleod 0/0 . Thomastown 136 R Mitchell 4/15 R McCormick 4/22 v Diamond Creek 4/34. Laurimar 281 C Cunningham 3/29 A Asdagi 2/35 G McGrath 2/47 R Young 2/51 v Research Eltham Collegians 0/15.

G2-GRADE
Results. Round 12. Saturdays, February 23 and March 2. Lower Plenty 52 v Epping 8/134 C Veal 2/39. Riverside 0/156 L Morgan 124* v Lower Eltham 123 J Atkinson 4/12 M Coates 3/30. Diamond Creek 7/74 v Laurimar Teal 179 JP Merrett 3/23 LR Rowley 2/19 JR Rowley 2/33 AA Elward 2/40. Greensborough 99 D Williams 4/18 D Van Oorschot 3/29 v Laurimar Black 2/42.

UNDER 18
Results. Round 9. Fridays, February 15 and 22. Lower Plenty: Bye. Eltham/Dennis 5/151(cc) L Kirkright 45* H Khan 2/19 def by Mernda 6/152 C Burton 34 JW Ladiges-Tucker 26 M Obst 2/7. Montmorency 9/174(cc) R Coleman 61 J Clark 3/31 B Crick 2/12 def by Lower Eltham 8/179(dec) E Pendlebury 48 O Hargreaves 40 A Andrews 25 R Patmore 3/29 L Rendell 2/39 JH Andrew 2/43. Mill Park 126 MA Hayse 31 S Kumar 5/17 E Kunelius 2/18 def by Epping 6/190(cc) TA Mane 54 F Kafi 45 L Gioskos 2/21.

UNDER 16 BLUE
Results. Round 9. Fridays, February 15 and 22. Diamond Creek 6/103(cc) H Downes 30* def Bundoora Park Bulls 67 JR Rowley 4/9 R McCormick 2/7 H Downes 2/8. Montmorency 8/178(dec) A Crick 30 B Binion 29* B Jones 27* B Khan 3/39 def Laurimar 113 B Khan 46 W Rutley 3/12 A Crick 2/20 and 1/50 N Welsh 32. Epping 119 S Warrillow 3/16 A Turner 2/8 N Willis 2/19 A Asdagi 2/2 def by Research Eltham Collegians 6/125 A Turner 38 FL McColgan 33. Mernda 128 def by Bundoora United 8/185(cc) J Lemire 100* W Brennan 37 M Cromie 5/14 ZJ Davies 2/31.

UNDER 14 BLUE
Results. Round 9. Fridays, February 15 and 22. Riverside 122 J Atkinson 31 NJ Bowler 2/8 MJ Pantalone 2/10 AJ Polatos 2/18 def Banyule
121 BL O’Connor 35 TT Gannon 35* B Livy 2/12 N Gleeson 2/16 M Coates 2/18. Montmorency 78 A Sharma 3/9 def by Epping 313 N Sharma 77* M Kumar 56 D Digvijay 50* P Londhe 30* J Glover 2/7 R Plant 2/25 I Pote 2/41. Research Eltham Collegians 4/88(dec) K Hamit 41 Z Mills 2/21 def Macleod 74 H Guard 26 L Shepherd 5/11 A Toffolo 2/12 and 5/141 Z Mills 44 CJ Dawson 31* N Kilby 2/17. Rosanna 6/220(cc) L Dench 53* I Yarlagadda 26* A Katsaros 2/27 def Old Paradians 99 B Jain 32 K Lawson 30 L Dench 3/14 B Wolczko 2/5.

UNDER 12 BLUE
Results. Round 9. Fridays, February 15 and 22. Riverside 187 G Coates 104 W Nyman 2/7 M Hudson 2/9 N Whewell 2/14 def Laurimar 7/162(cc) M Hudson 27* M Bohan 2/21. Research Eltham Collegians 140 A Robinson 27 J Lynch 2/9 def Lower Eltham 126 G Crea 40* J Shepherd 2/6 C Davie 2/19. Mernda 3/178(cc) M Fernando 30* A Simonsen 25 v Epping. Banyule 3/179 def Montmorency 79 T LaFerlita 27* C Smith 27.